Програма з утеплення допомагає вдвічі знизити тариф на опалення - Савчук

Цією програмою вже скористалися 150 тисяч сімей. Мешканці ОСББ та індивідуального житлового фонду можуть звернутися до Держагентства з енергоефективності за допомогою на утеплення. Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" розповів керівник агентства Сергій Савчук. Домогосподарства можуть отримати від Держагентства відшкодування грошей, які були використані на утеплення. Станом на зараз українці використали на ці цілі 2,2 млрд грн, а це більше, ніж 150 тисяч сімей. Програма енергоефективності передбачає, що отримувачі субсидій можуть отримати 70% відшкодування витрат на утеплення. Субсидіанти складають 70% від загальної кількості учасників програми.

Сергій Савчук навів приклад ОСББ "Явір-2011" у Луцьку Волинської області. Об'єднання взяло кредит на 2 млн грн. на утеплення, Держагентство з енергоефективності одразу відшкодувало 40% кредиту, а місцева влада відшкодовує відсотки по кредиту. За словами Савчука, тариф на опалення в них скоротився з 15 до 7 грн за кв метр, а кожна з цих квартир виросла у ціні на 25%. ОСББ у Кременчуці Полтавської області вклало 229 тисяч гривен у те, щоб поставити регулятори теплового потоку, агентство відшкодувало майже 100 тисяч гривень. Після цього тариф на опалення знизився з 16 до 11 грн за кв метр. За словами Савчука, за рахунок програми енергоефективності та інших кроків, які зробив уряд, за останні два опалювальні сезони Україна скоротила споживання газу на 7,2 млрд кубометрів. Найбільше зменшило використання газу населення, теплоенерго та бюджетні організації – найменше.


Нагадаємо, в Україні продовжують зростати тарифи. Два чергових підвищення українці вже пережили – з 1 березня – на світло (тепер 57 коп. за кВт/год), з 1 квітня – на газ (тепер 6,879 грн/куб. м). А вже 1 липня у ціні зросли гаряча вода й опалення. Це пов'язано з встановленням єдиної ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго на рівні 6,8 тис. грн за тисячу кубометрів. Зазначимо, восени спостерігатиметься ріст вартості електроенергії. А підвищення ціни на електроенергію, своєю чергою, знову вдарить по цінах на воду.
 

Більше читайте тут: http://old.tsn.ua/groshi/v-ukrayini-diye-programa-uteplennya-yaka-dopomagaye-vdvichi-zniziti-tarif-na-opalennya-savchuk-690322.html